מלכיאל יגודייב, משה נחום

משרד רואי חשבון

 • גם תורמים וגם חוסכים במס

  כולנו חיים בחברה שאוהבת לתרום ולעזור לזולת, רובנו תורמים במספר דרכים: זה יכול להיות גם בעזרת יכולות מיוחדות שלנו וזמן הפנוי לדוגמה התנדבות בארגון התנדבותי כלשהו או שזה יכול להיות תרומה כספית לאותו ארגון. ארגון כזה יכול להיות עמותה שדואגת לרווחת הזולת או לאינטרס ציבורי כלשהו שביניהם יכול להיות בתי כנסת, שדואגים למודעות רוחנית, לימודי תורה, ארגון אירועים בחגים, תמיכה בבני ישיבות או משפחות נזקקות שלא מסוגלות לכלכל את עצמן., ארגונים שדואגים לאוכלוסיות מיוחדות כמו: חירשים, ילדים בסיכון, ניצולי שואה וכו'.

   

  ברגע שתורמים חשוב לדעת שבמדינת ישראל מעודדים את התרומות ומעניקה הנחות מס לאלו שתורמים, כמובן קיימות הגבלות בעניין. אחד מהתנאים זה שמוסד שרוצה שתורמים שלו יזוכו במס חייב להיות מאושר ע"י רשות המיסים. דרישות אלו נועדו לפקח על הפעולות של עמותה ובכך לתת בטחון לתורמים בכך שהכסף שהם תורמים אכן הולך למטרות שעליהם העמותה התחייבה.

   

  אל תשכחו לבקש קבלה עבור כל תרומה ותוודאו שלעמותה יש סעיף 46א' (כדי שתרומות יוכרו לכם במס). גובה הזיכוי במס הינו 35%, כלומר אם תרמתם במהלך השנה 1,000 ₪ אזי מגיע לכם 350 ₪ מס ששולם בחזרה.

   

  איך עושים את זה?  בתחילת כל שנה בחודשים מרץ-אפריל מקבלים טפסי 106 ממקום עבודה, מורידים מהאינטרנט טופס 1301 של מס הכנסה ממלאים, מצרפים קבלות מקור ומגישים למשרד מס הכנסה הקרוב (כמובן דואגים להשאיר העתק לעצמכם). התהליך אורך  עד שלושה חודשים מקבלים מכתב ממס הכנסה עם פירוט וגובה ההחזר לבנק.

   

  הכותב הוא מלכיאל יגודייב, רואה חשבון ושותף  במשרד רואי חשבון אשר מתמחים ביעוץ מסים, פתיחת תיקים, הנהלת חשבונות, דוחות שנתיים וליווי לכל סוגי העסקים, החל מעסקים פטורים ומורשים ועד לחברות בע"מ ועמותות.
  לשאלות, קבלת ייעוץ או כל עזרה נוספת הנכם מוזמנים ליצור קשר:
  לטלפון 03-554-29-66,
  נייד 050-9493932,

  מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואין לראות בו כחליף לייעוץ מקצועי.

   

   

BizMakeBiz פותח ע"י