מלכיאל יגודייב, משה נחום

משרד רואי חשבון

 • הצהרת הון

  הצהרת הון הינה דיווח על מצב ההון של בן אדם לתאריך מסוים, בדר' 'כ נדרשים להגיש הצהרת הון ראשונה לאחר פתיחת העסק (עוסק פטור, מורשה או בעל מניות בחברה) ולאחר מכן בכל מספר שנים (בדר''כ כל חמש שנים), אדייק שייתכן מצב שנצטרך להגיש הצהרה לפי דרישה של מס הכנסה, הדרישה יכולה להיות גם פחות מכל חמש שנים וגם יותר, משכן, במידה ודרישה בא בהפרש של כמה שנים בודדות אזי יש חשש שרשות המיסים מתעניינת באותו עסק יותר ויש אפשרות סבירה לביקורת.

   

   מטרת ההצהרה הינה כלי נוסף של רשויות מס לגילוי על הכנסות שלא דווחו, ע''י בדיקה של הגידול בהון ביחס למוצהר בכל שנה, כלומר הגידול בהון בין ההצהרות צריך להתאים לתחשיב ההכנסות פחות ההוצאות באותה תקופה.

   

  הצהרת ההון הראשונה נחשבת לפשוטה אך היא חשובה מאוד משום שזוהי נקודת הפתיחה להצהרות הבאה, עד כמה שזה לא נראה הגיוני אבל מומלץ דווקא לתת גילוי לכל הנכסים לרבות מתנות, חובות וירושות, באופן מדויק כדי להימנע מאי נעימויות בעתיד, יש למלא בהצהרה את כל הנכסים ומהם להפחית את ההתחייבויות כדי להגיע לסך ההון נטו.

   

  לאחר שמגישים את ההצהרה בעייתי מאוד לשנות פרטים בתוכה ולכן יש להתייחס בכובד ראש לעניין.

   

  אי הגשת הצהרה הון בזמן והשמטת פרטים מהוות עבירה על-פי פקודת מס הכנסה  אשר תגרור אחריה קנסות ועיקולים. לכן המלצה לתת תשומת לב רבה לדוח הצהרת הון.

   

  הכותב הוא מלכיאל יגודייב, רואה חשבון ושותף  במשרד רואי חשבון אשר מתמחים ביעוץ מסים, פתיחת תיקים, הנהלת חשבונות, דוחות שנתיים וליווי לכל סוגי העסקים, החל מעסקים פטורים ומורשים ועד לחברות בע"מ ועמותות.
  לשאלות, קבלת ייעוץ או כל עזרה נוספת הנכם מוזמנים ליצור קשר:
  לטלפון 03-554-29-66,
  נייד 050-9493932,

  מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואין לראות בו כחליף לייעוץ מקצועי.

   

BizMakeBiz פותח ע"י