מלכיאל יגודייב, משה נחום

משרד רואי חשבון

 • להרוויח יותר ולשלם פחות מס

  כשרובינו שומעים את המילים: מס הכנסה, מע"מ או ביטוח לאומי אז צפות לו אסוציאציות לא הכי נעימות והרגשות לא טובות. כמעט לכל אחד ואחד מאתנו יש נגיעה לרשויות הללו, אם זה דרך העבודה כשהמעסיק משלם עבורנו למוסדות הללו או בתור היותנו עצמאים.

   

  רובנו עובדים בתור שכירים ולא תמיד המשכורת מספיקה לנו לכיסוי ההוצאות של הבית, ואז לכל אחד מאתנו עולה בראש הרעיון להפעיל את הכישורים שלו כדי להרוויח עוד סכום מה כדי להגדיל את ההכנסה המשפחתית שלו, כאן נוצרת השאלה של כדאיות פתיחת העסק, נציין שעבודות חד פעמיות או מזדמנות בקרב קרובים או חברים לא חייבים במס, אבל במקרה שהעבודות הפרטיות מקבלות אופי עסקי כלומר באופן סדיר בביצוע העבודות, מעגל לקוחות מורחב יותר אזי הפעילות מגיעה לכדי עסק ולכן חייבים לפעול בתור עוסק ולא לקחת סיכון ולהיתפס על ידי רשויות המס.

   

  מניסיון, רוב החברה שנתפסים ע'''י הרשויות, לאחר חישוב והגשת הדיווחים מתברר שאינם חייבים במס או חייבים במס נמוך, כלומר בסופו של דבר יוצא שעלויות דיווח ושירותי רואה החשבון נמוכים יותר מהקנסות ש"מוטלים" על הבן אדם ואי שקט נפשי שנגרם ע"י רשויות.

   

  במידה והגענו להחלטה שמתחילים לעבוד בתור עצמאי אזי נפתח בפנינו "מרחב פעולה" – נוכל לפרסם את עצמינו, להציע את השירותים שלנו ללקוחות חדשים וחוץ מזה היחס לבעל המקצוע שעובד רשמי הרבה יותר מועדף.  מומלץ לא לסכן את השקט נפשי שלנו ולחסוך תביעות מצד הרשויות שלפעמים יכולים להשאיר כתם שחר ברישומי הרשויות ולפגוע בהתנהלות בהמשך.

   

  הכותב הוא מלכיאל יגודייב, רואה חשבון ושותף  במשרד רואי חשבון אשר מתמחים ביעוץ מסים, פתיחת תיקים, הנהלת חשבונות, דוחות שנתיים וליווי לכל סוגי העסקים, החל מעסקים פטורים ומורשים ועד לחברות בע"מ ועמותות.
  לשאלות, קבלת ייעוץ או כל עזרה נוספת הנכם מוזמנים ליצור קשר:
  לטלפון 03-554-29-66,
  נייד 050-9493932,

   

  מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואין לראות בו כחליף לייעוץ מקצועי.

   

BizMakeBiz פותח ע"י