מלכיאל יגודייב, משה נחום

משרד רואי חשבון

 • רוצה להיות עצמאי

  ברגע שאנחנו אומרים לעצמינו די, אני יכול להיות יותר מאשר סתם עוד עובד בחברה, אני יכול לעשות אותו עבודה אבל לא מתחת למישהו, ולהרוויח על זה הרבה יותר מאשר משכורת שלרוב בקושי מכסה את השכר דירה וגני ילדים. אבל פה יש מספר אלמנטים שעוצרים את רוב החברי. הראשון זה בטחון עצמי – זה עניין אישי שניתן לעבור אותו יחסי בקלות, והשני אפילו אם התגברנו על החוסר בטחון לא כולם יודעים ממה בדיוק להתחיל, כאן כבר צריך להפעיל קשרים, לחפש פתרונות יצירתיים, להרחיב ידע ובמידת הצורך להיעזר באנשי מקצוע.

  נכון להיום קיימים מספר גופים שנותנים יעוץ בתחום העסקי. אלו הם יכולים להיות יועצים עסקיים פרטיים או מוסדות מטעם ממשלה. יועצים עסקיים לרוב אופציה יקרה יותר, חלופה היא תמיכה במימון מדינה. נכון להיום קיים גוף שעובד מטעם מדינה ( סוכנות לעסקים קטנים ) ושמו מעוף, בתמורת לסכומים יחסי קטנים אפשר לקבל יעוץ בנוגע לכדאיות הרעיון, במידה ויש עתיד לרעיון ניתן להירשם לקורס יזמים, לקבל יועץ במחיר מסובסד.

  כמובן קודם כל חייבים שיהיה שירות/מוצר שיש לנו להציעה לשוק שיהיו מוכנים לשלם עליו, ככל הנראה שקופאי בבנק לא יוכל להציעה מיומנות שלו באופן עצמאי אבל בעלי מקצוע וידע אחרים אכן יכולים להציעה את כישוריהם, לדוגמה חשמלאי שכיר – בחשיפה מינימאלית ירכוש לעצמו מעגל לקוחות שיספק לו תוספת הכנסה, נגר או מסגר באותו חשיפה מינימאלית והשקעה קטנה בציוד הדרוש יכול להפוך לבעל מקצוע שכונתי.

  יש שני אופציות להתחלה אחד לאוהבי סיכון – זה להפסיק להיות שכיר לגמרי ולהתחיל להיות עצמאי נטו, אופציה זו דורשת איזה חסכון מינימאלי בצד בשביל לעבור תקופת התייצבות של העסק, יש גם כאלו שחותמים אבטלה ובזכות זה מצליחים לעבור את התקופה הקשה. אופציה שניה לאלו שאוהבים ללכת על בטוח – זה רכישת לקוחות בזמן שממשיכים להיות שכירים וכשמגיעים לרמת הכנסות שתספק בטחון כלכלי מפסיקים להיות שכירים ומתחילים לעבוד כעצמאים בלבד.

  לכל עסק ובמאוחד צעיר חייב להיות קידום, שזה יכול להיות פרסום ישיר, הפעלת קשרים חברתיים או שיתופי פעולה עם עצמאים אחרים לדוגמא חשמלאי שלוקח פרויקט שכולל עבודות אינסטלציה, מתווך שעובד בשיתוף פעולה עם עורך דין וכו'. כל שיתופי פעולה תורמים לשני צדדים.

  רובינו, שכל משנאמר כאן מדבר עליו, אך הוא עדיין חושש חייב לשאול את עצמו שאלה אחת: "מה התרחיש הכי גרוע שיכול להיות?".  ההפסד העיקרי הינו זמן שלא עבדנו ובעצם לא קיבלנו את המשכורת שהיינו אמורים לקבל ואולי השקעה שעשינו לתחילת העסק והוצאות שנוצרו במהלך פעילות. כמו שאמרו פעם גדולים "מי שלא מסתכן אין לו סיכוי".

   

  הכותב הוא מלכיאל יגודייב, רואה חשבון ושותף  במשרד רואי חשבון אשר מתמחים ביעוץ מסים, פתיחת תיקים, הנהלת חשבונות, דוחות שנתיים וליווי לכל סוגי העסקים, החל מעסקים פטורים ומורשים ועד לחברות בע"מ ועמותות.
  לשאלות, קבלת ייעוץ או כל עזרה נוספת הנכם מוזמנים ליצור קשר:
  לטלפון 03-554-29-66,
  נייד 050-9493932,

   

  מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואין לראות בו כחליף לייעוץ מקצועי.

BizMakeBiz פותח ע"י