מלכיאל יגודייב, משה נחום

משרד רואי חשבון

 • תשלומים לביטוח לאומי

  כל אזרח מדינת ישראל מחויב בתשלום דמי ביטוח לאומי. למעט  אנשים מעל גיל פרישה, עקרת בית בני זוגן בעלה עובד.  השכירים – מעסיק מעביר עבורם את תשלומי ביטוח לאומי כאשר עצמאים מחויבים לשלם מקדמות אחת  לחודש לביטוח לאומי. בנוגע לסטודנטים או מובטלים גובה התשלום הינו כ-5% משכר ממוצע במשק דהיינו 167 ₪ הכולל את מס הבריאות .

   

  חשוב לציין שמספיק לעבוד יום אחד בחודש (לפחות 5 שעות) למען להיות פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי לאותו חודש. ומה בנוגע לאלו שעובדים בעבודות פרטיות כמו משק בית? אלו שמעסיקים אותם חייבים לדווח ולשלם עבורם דמי ביטוח לאומי בגובה 7.5% מתשלום.

   

  נכון שמדובר לפעמים בכסף  שחייבים לשלם מהכיס האישי,  וזה עדיין כדאי ברוב המקרים. לדוגמה במקרה של תאונה בן אדם לא יוכל לקבל שקל מביטוח לאומי במקרה שהוא לא שילם לפני זה, או לדוגמה אישה שיוצאת לחופשת לידה ולדוגמה רק על חצי מהסכום שילמו לה לביטוח לאומי, לכן היא תקבל דמי חופשת לידה רק על החלק ששולם עבורה. דבר יכול להשאיר את המשפחה בעצם בלי אחת המשכורות בתקופה הכי נחוצה לכסף.

   

  ודבר אחרון במידה ולא שולם תקופה מה ונוצרים חובות לביטוח לאומי, שיכולים להצטבר לסכומים רציניים, שלא ניתן לבטל אותם,  לא חייבים לשלם את כל הסכום בפעם אחד אלא ניתן לפרוס את חוב עד 10 תשלומים בכרטיס אשראי או שקים.

  הלוואי שנשלם ולא נצטרך לקבל בחזרה.

   

   

  הכותב הוא מלכיאל יגודייב, רואה חשבון ושותף  במשרד רואי חשבון אשר מתמחים ביעוץ מסים, פתיחת תיקים, הנהלת חשבונות, דוחות שנתיים וליווי לכל סוגי העסקים, החל מעסקים פטורים ומורשים ועד לחברות בע"מ ועמותות.
  לשאלות, קבלת ייעוץ או כל עזרה נוספת הנכם מוזמנים ליצור קשר:
  לטלפון 03-554-29-66,
  נייד 050-9493932,

   

  מאמר זה הינו אינפורמטיבי בלבד, ואין לראות בו כחליף לייעוץ מקצועי.

   

BizMakeBiz פותח ע"י